DIY: Tvoříme s dětmi – kamínkové kaktusy

DIY_ tvoříme s dětmi - malované kamínky
DIY_ tvoříme s dětmi – malované kamínky

Podívejte se, jak jednoduše se s dětmi můžete zabavit při jednoduchém malování kamínků. Mám pro vás tip na  DIY “oblázkové kaktusy”, ale fantazii se samozřejmě meze nekladou. Jako malá jsem na oblázky malovala různé brouky a ryby, tak pokud vás kaktusy neoslovily, zkuste třeba ty broučky…

DIY_ tvoříme s dětmi - malované kamínky
DIY_ tvoříme s dětmi – malované kamínky

Malování doporučuji akrylovými barvami, které na kámen hezky přilnout, nestírají se a zůstává jim stále hezká barevnost. Můžete zkusit i tempery, ale musíte počítat s tím, že pokud potom na kameny budete sahat, bude se barva stírat. Vodovky nedoporučuji, voda se do kamenu hodně vpíjí a barvy jsou úplně nevýrazné. Co mě ale ještě napadá, jsou voskovky, s těmi by to mohlo jít pěkně… to musíme ještě zkusit. 🙂

DIY_ tvoříme s dětmi - malování na kameny
DIY_ tvoříme s dětmi – malování na kameny


Pokud se chcete podívat, jak snadno se na kamínky maluje, podívejte se na následující video, které jsem pro vás natočila:

Nezapomeňte také “Odebírat” můj YouTube kanál, aby vám žádné nové video neuteklo.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Proděti.cz, článek byl originálně napsán pro blog.prodeti.cz.

Respektujte prosím autorský nápad, nekopírujte. Návody nejsou určené ke komerčnímu využití. Pokud podle mého návodu nebo střihu také vyrobíte nějaký pěkný kousek, se kterým se chcete pochlubit např. na sociálních sítích, nezapomeňte řádně označit zdroj vaší inspirace.


Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*