HLEDÁ SE! Testování chystaných střihů pro miminka (velikosti 50 – 86)

Původně jsme zamýšlela, že to budu držet v tajnosti a pak se rovnou vytasím s připravenou kolekcí dětských střihů, ale technicky to prostě není možné. Protože mám sama už přeci jen větší děti a v okolí mám bohužel momentálně tak nějak málo miminek, vyhlašuji testování střihů pro miminka, kojence a batolata. Střihy budou ve velikostech 50 – 86 a bude se jednat především o velmi jednoduché střihy na tepláčky, dupačky, bodýčka apod.

Testování střihů
Testování střihů

Máte doma miminka nebo malé děti, které nosí právě velikosti 50 – 86? Rádi šijete? Chcete mi pomoct a být součástí tvorby nové kolekce střihů? Pak jste přesně tím, koho hledám!

Jak se stát testerem střihů Prošikulky.cz?

Podmínek není mnoho, avšak některé tu jsou a je dobré si dopředu určit alespoň rámec pravidel.

Co to obnáší, být testerem?

Pro každý střih budu postupně vyvolávat samostatná testování, takže se můžete přihlásit např. jen na otestování jednoho střihu. Testování je dobrovolné a není nutné otestovat všechny chystané střihy. Testování plánuji po týdnech, ale uvidíme, jak nám to společně půjde.

Plán je takový, že bych vyhlásila testování nějakého konkrétního střihu, vy byste se rozhodli, jestli ho chcete otestovat nebo ne a na přihlášení do testování by byl zhruba týden. Podle toho, jak rychle by se kapacita naplnila. Počet testovacích dobrovolníků je omezen a budu vybírat podle toho, jakou velikost střihu budete moct ušít (aby se mi nesešli všichni dobrovolníci např. jen pro jednu velikost).

Po týdnu (nebo naplnění kapacity) bych přihlašování ukončila a vybraným testerům poslala střih. Pak by byl týden na ušití a ozkoušení střihu.

Testování znamená, že podle zaslaného střihu v předem domluvené velikosti (který ode mě obdržíte samozřejmě zcela zdarma) ušijete 1 (klidně i více, to už je na vás) zkušební vzorek na vaše dítko (dceru, vnoučka, potomka kamarádky apod.). Na ušití zkušebního vzorku bude cca jeden týden.

Do konce toho týdne potřebuji od testerů obdržet zprávu se zpětnou vazbou. Zároveň bych od testerů potřebovala cca 1 – 2 fotky výrobku, vyžehleného a např. rozloženého na stole (tyto fotografie bych případně použila tady na blogu nebo na sociálních sítích pro inspiraci ostatním). Dále bych potřebovala cca 2 – 4 fotky výrobku přímo na dítěti, abych mohla i já sama zhodnotit, jak váš výrobek vašemu dítěti sedí. Tyto fotky (s dítětem, dětmi) bych sdílela tady na blogu a sociálních sítích pouze v případě vašeho výslovného souhlasu, který není povinný. Tzn., pokud nechcete, aby fotky s dítkem kolovaly po internetu, tak slibuji, že je bez vašeho souhlasu nikam nevypustím a budou sloužit pouze pro mou vlastní potřebu při tvorbě střihu.

Pro koho je testování vhodné:

 • maminky, tatínci, babičky, tetičky apod., které mají ve svém blízkém okolí miminka a děti, jejichž výška je 50 – 86 cm
 • šicí veřejnost – ať už jste tedy maminka, babička nebo tetička, je nutné, abyste uměli šít. Nemusíte být zkušenou švadlenkou, ale zároveň se předpokládají základní zkušenosti se šitím a to především pleten (úplety, teplákoviny apod.)

Co je potřeba:

 • mít doma šicí stroj (overlock není nutností) a tiskárnu pro vytištění střihu v PDF
 • mít v daném termínu (kdy bude vyvoláno testování) prostor k ušití testovacího kousku (rozuměj, “mít čas“)

Jak se do testování přihlásit:

 • Na e-mail “peta@prosikulky.cz” mi pošlete krátký e-mail, ideálně s předmětem “Testování – bodýčko” (nebo tepláčky nebo co zrovna bude aktuálně vybráno k testování)
 • Do mailu prosím uveďte jaké máte zkušenosti se šitím (např. “Šiju doma cca 1 rok, žádný kurz jsem nikdy neabsolvovala, ale šití mě moc baví, šiju především pro děti” nebo cokoliv, co vás k vašemu šití napadne).
 • Do mailu mi prosím připojte 2 – 3 fotky vámi ušitých výrobků (ideálně právě dětského oblečení, ale může být i dámské nebo pánské).
 • Napište mi prosím také kolik testovacích kousků byste chtěli ušít a pro jak velké děti (např. “Bodýčko bych chtěla ušít jedno – pro dceru 9 měsíců, která měří 76 cm” nebo třeba “Tepláčky chci ušít dvoje – pro kamarádova syna (6 měsíců, 69 cm) a pro dceru (3 měsíce, 60 cm)). Důležitou informací, kterou bych kromě věku a výšky dítěte chtěla znát, je i obvod pasu – tedy míra přes bříško v nejširším místě konkrétního dítěte.

Ve chvíli, kdy se mi sejde dostatečný počet vhodných testerů, přihlašování k testování ukončím a všem (vybraným i nevybraným) zájemcům napíšu. Vybraným zájemcům pošlu střih v dané velikosti a domluvíme se na termínu dokončení testování (již zmiňovaný cca 1 týden).

Střihy, které vám k testování pošlu, budou za mě již z konstrukčního hlediska správné. Neměly by v nich být žádné fatální chyby. Nicméně testování chci provést proto, že teorie často nestačí a právě zkouška v praxi je pro mě důležitou věcí. A také nejsem neomylná, takže víc očí víc vidí. 🙂 Po řádném otestování půjde teprve střih do prodeje.

Co z toho budete mít vy?

Pokud se stanete testerem:

 • obdržíte ode mě po dokončení testování vyladěný střih zcela zdarma ve všech velikostech (50 – 86).
 • pomůžete mi vytvořit střih, který nebude založen pouze na teoretických znalostech nebo tabulkových pravidlech, ale bude hodnotným produktem, ověřeným přímo vámi. A tím uděláte velkou službu i ostatním.

První testování – tepláčky s kulatým sedem

EDIT úterý 19.11. – PŘIHLAŠOVÁNÍ UKONČENO – kapacita naplněna! 

A rovnou vyhlašuji první testování. Mám tu nachystaný střih na dětské tepláčky s kulatým sedem. Jednoduché šití, které budete mít hotové za pár minut. Takže jestli se chcete do testování zapojit, můžete mi už teď psát na e-mail peta@prosikulky.cz

Konec přihlašování k otestování střihu na tepláčky s kulatým sedem je v neděli 24.11. o půlnoci nebo při vyčerpání kapacity.

Střih - tepláčky s kulatým sedem
Střih – tepláčky s kulatým sedem

Máte nějaké dotazy, podněty? Jsem tu pro vás! Nechte mi pod tímto článkem vzkaz v komentáři a já se mu budu v co nejbližší době věnovat.

Moc děkuji za podporu a za to že se za mnou na blog vracíte!

Mějte se krásně, Peťa


Chcete podpořit blog Prošikulky?

Chci podpořit Prošikulky.cz Líbí se vám blog Prošikulky? Na webu najdete spoustu nápadů na tvoření, detailní návody na šití, pletení a háčkování. To vše bez reklam, aby se vám blog dobře četl a nic vás nerušilo. Pokud chcete provoz blogu Prošikulky podpořit, můžete si zakoupit libovolný střih. Pokud nešijete, ale přesto vás blog baví a je pro vás užitečný, můžete přispět zakoupením vystřihovánky zde.


Stojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

2 komentáře

 1. Profilový obrázek
  Pavlína

  Já bych měla prosbu o větší velikosti miminkovského oblečení. Mám 15měsíční dceru, ale je to obřík, takže jí už teď kupuju 92-98.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*