Novinky na blogu – střih na pánské tepláky, profesionálně zpracované střihy…

Pokud sledujete můj Instagram nebo Facebook, tak jste možná zaznamenali, že jsem byla před pár týdny na školení. A to proto, abych Vám mohla přinášet stále kvalitnější střihy a návody. Takže v e-shopu už můžete najít spoustu nových střihů, které jsou zpracovány v profesionálním programu pro konstrukci oděvních střihů. Jsou to konkrétně nově zpracované střihy na dětské spodní prádlo, ale také střih na dámskou mikinu s elegantním výstřihem. A dnes také přibyl nový a úplně první pánský střihstřih na pánské tepláky.

Střih na klasické pánské tepláky
Střih na klasické pánské tepláky

Postupně budu původní staré střihy přepracovávat v programu, aby byl vzhled všech střihů jednotný a také aby byly všechny střihy opravdu profesionálně zpracované. A samozřejmě se můžete těšit na nové dámské, pánské i dětské střihy.

Díky tomu, že jsem začala pracovat v tomto programu jsou pro vás všechny nové střihy dostupné ve dvou podobách:

  • V klasickém vyvedeném střihu, kde jsou všechny velikosti přes sebe a střih je bez švových záložek.
  • V jednotlivých velikostech, kde jsou střihy rozdělené po jednotlivých velikostech – tedy jeden střih obsahuje jednu velikost vyobrazenou jak klasicky tak i včetně švových přídavků.
Strih na detske kalhiotky
Strih na detske kalhiotky

Výhodou toho je, že si můžete vybrat variantu, která vám více vyhovuje. Pokud například máte hodně nekonfekční velikost a potřebujete si střih upravit v rámci několika velikostí, pak pravděpodobně budete používat první variantu střihu. Pokud naopak s konfekcí nemáte žádné větší potíže, můžete použít druhou variantu se švovými přídavky. Díky tomu vaše střihová příprava před šitím bude daleko jednodušší a kratší – nemusíte totiž doměřovat kde a kolik jsou švové přídavky, ale rovnou můžete střihnout do látky…

Střih a návod na dětské boxerky (trenky)
Střih a návod na dětské boxerky (trenky)

Slepování papírových střihů je hračka, stačí se držet několik pravidel… podívejte se na návod: Jak slepit papírový střih

Neopomínejte, že podle střihů můžete šít na overlocku i na klasickém domácím šicím stroji. Pokud budete šít na klasickém stroji, doporučuji používat stretch jehlu (více o jehlách do šicích strojů se dočtete v tomto článku: Jehly do domácích šicích strojů). Šít pružným stehem (např. úzkým cikcakem nebo tříkrokým rovnostehem. Pokud to váš stroj dovolí, také snižte přítlak patky a snižte napětí spodní nitě. Pokud máte doma kráčející patku, směle do toho. Na šití úpletů a pružných materiálů je ideálním pomocníkem.

střih na klasické pánské tepláky Prošikulky.cz
střih na klasické pánské tepláky Prošikulky.cz

Také mrkněte na stránku s různými tipy a triky na šití.

Když budete mít čas a chuť, nechte mi dole pod lčánkem komentář, jak se vám líbí nově vypracováný střih na pánské tepláky a další nově zpracované střihy. A taky mi napište, co byste tady na blogu rádi viděli někdy příště…

Mějte se krásně, PeťaStojí za přečtení:

Pokud vás zajímají další návody jak posunout své šicí dovednosti o krok dál, doporučuji si projít:

Mohlo by vás zajímat:


Novinky z Prošikulky emailem

Chcete vědět, co je na blogu nového? Čas od času našim čtenářům zasíláme emailový zpravodaj, pokud chcete novinky dostávat, stačí se přihlásit k jeho odběru:

 Udělení souhlasu se zasíláním novinek: Souhlasím se zasíláním emailovým novinek ze serveru Prošikulky. Emaily neposíláme častěji než jednou týdně.Co můžete očekávat: Pokud si nepřejete dále dostávat novinky, stačí jednoduše kliknout na odkaz Odhlásit v každém emailu, který vám pošleme, případně nám napiště Váš email na info@prosikulky.cz a my Váš email z naší databáze smažeme.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*